کارمندان دولت

  • شناسه : 1190
  • 13 مارس 2022 - 10:43
معضلات بیکاری چیست و چطور گریبان جامعه را می‌گیرد؟
معضلات بیکاری چیست و چطور گریبان جامعه را می‌گیرد؟

معضلات بیکاری چیست و چطور گریبان جامعه را می‌گیرد؟

بیکاری یا نداشتن شغلی آبرومند و دائم را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل بروز اثرات سوء در شخصیت افراد شود و از این روی بسیار مهم است که در خصوص معضلات بیکاری اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. دکتر ماکان آریا پارسا که خود یکی از افراد فعال در زمینه راه‌اندازی کسب و کار […]

بیکاری یا نداشتن شغلی آبرومند و دائم را می‌توان یکی از مهم‌ترین دلایل بروز اثرات سوء در شخصیت افراد شود و از این روی بسیار مهم است که در خصوص معضلات بیکاری اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. دکتر ماکان آریا پارسا که خود یکی از افراد فعال در زمینه راه‌اندازی کسب و کار به شمار می‌رود و یکی از افراد فعال در این حوزه به شمار می‌رود، در خصوص معضلات بیکاری صحبت کرده است و همچنین جوانان را تشویق می‌کند که نه تنها به کاری مشغول شوند، بلکه حتی تشویق می‌کنند که در حوزه راه‌اندازی کسب و کار فعالیت داشته باشند. با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم و در این خصوص با شما صحبت کنیم.

 

معضلات بیکاری چیست و چطور گریبان جامعه را می‌گیرد؟

 

با معضلات بیکاری برای جوانان بیشتر آشنا شوید

بیکاری باعث می‌شود تا نیروی جوانی در افراد هدر رود و در راستای خدمت رسانی به جامعه و در جهت مفید از آن استفاده نشود. بر اساس تحقیقاتی که در سال 2018 و در زمینه معضلات بیکاری شد، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که تنها در کشور ایالات متحده آمریکا بیشتر از 10 میلیون نفر بیکار وجود دارند.

ممکن است که برخی از افراد به دلایلی مانند افسردگی و یا سایر عوامل علاقه‌ای به کار کردن نداشته باشند. بر اساس تحقیقات انجام شده می‌توان گفت که بیکاری در سنین بالاتر باعث می‌شود تا فرد اثرات منفی ببیند و ما در ادامه برخی از معضلات مهمی‌که بیکاری برای افراد ایجاد می‌کند را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

فرد بیکار پول ندارد!

از اولین و مهم‌ترین معضلاتی که برای بیکاری می‌توان بیان کرد، نداشت گول است. در واقع می‌توان گفت که فرد با وجود بیکاری دچار بی پولی و فقر مالی شده و همین مسئله باعث می‌شود تا در مراحل زندگی خود با مشکل مواجه شود. باید در نظر داشته باشید که در تمامی‌مراحل زندگی یک جوان، تحصیل، ازدواج و حتی شروع به خدمت سربازی، نیاز به پول وجود دارد.

البته نباید از یاد برد که والدین نیز گاها باعث بروز معضلات بیکاری می‌شوند چرا که همواره از لحاظ مالی فرزندان خود را پشتیبانی می‌کنند. این در حالی است که فقر ناشی از بیکاری می‌تواند اثرات بسیار مخربی را بر روی افراد و همچنین جامعه داشته باشد.

 

فرد بیکار از لحاظ جسمی‌سالم نیست

زمانی که یک فرد بیکار باشد، در وهله اول افسرده می‌شود. در واقع اضطراب و استرسی که بیکاری در افراد و به خصوص جوانان و افرادی که تشکیل خانواده داده‌اند ایجاد می‌کند باعث می‌شود تا فرد دچار افسرده شود. این بیماری به مرور می‌تواند از لحاظ جسمی‌نیز مشکلاتی را برای فرد به وجود بیاورد و همین مسئله باعث می‌شود تا یک فرد بیمار در جامعه وجود داشته باشد. فردی که اگر به شغل یا کاری مشغول بود، می‌توانست این مشکلات را پشت سر بگذارد.

 

طرد شدن از اجتماع فرد بیکار

جامعه نمی‌تواند جای مناسبی برای فردی باشد که کار و شغلی ندارند و از این روی فرد بیکار باید حتما کاری را برای خود پیدا کند. در غیر این صورت از جامعه طرد خواهد شد. همچنین بسیاری از بزهکاری‌هایی که در دنیا روی می‌دهد به دلیل طرد شدن فرد از اجتماع می‌باشد و همین مسئله به مشکلات روحی وی می‌افزاید.

اعتیاد، بزهکاری‌هایی مانند دزدی و کارهای خلاف عرف جامعه در صورتی از افراد سر می‌زند که فرد نتواند کارکرد خوبی داشته باشد. از این روی توصیه می‌شود که حتما در خصوص یافتن کار توسط افراد اقدام شود. در ادامه بیشتر با شما هستیم تا بیشتر در خصوص معضلات بیکاری در جامعه با شما صحبت داشته باشیم که قطعا می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

 

معضلات بیکاری چیست از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا

 

معضلات بیکاری بر جامعه چه تاثیری دارد؟

اجتماع در برابر بیکاری بسیار آسیب پذیر بوده و تمامی‌مردم ممکن است بابت بیکاری عده‌ای از افراد جامعه دچار مشکل شوند. در ابتدا باید در نظر داشته باشید که افزایش بزهکار در جامعه می‌تواند یک تهدید کننده امنیت برای مردم باشد.

همچنین هزینه‌های افرادی که در خانواده خود افراد بیکار دارند را افزایش می‌دهد. در نظر داشته باشید که جامعه با کمبود نیروی جوان و انرژی آن روبرو خواهد شد و در نهایت همین مسائل می‌تواند یک جامعه را از بین ببرد. دکتر ماکان آریا پارسا همواره بیان کرده‌اند که وجود یک فرد بیکار می‌تواند هزینه‌هایی بسیار بیشتر از پرداخت حقوق (دستمزد) در ازای انجام کاری مشخص برای فرد داشته باشد.

 

با ماکان آریا پارسا بیشتر آشنا شوید:

ماکان آریا پارسا

 

البته یکی از معضلاتی که امروز جامعه ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند را می‌توان وجود افرادی دانست که تحصیلات آکادمیک دارند ولی راهی برای پیدا کردن مشاغل مربوطه را ندارند. این معضل زمانی ایجاد می‌شود که فرد نمی‌تواند به عنوان یک کارمند در کسب و کاری مشغول به کار شود و در عین حال فرد نمی‌تواند خود کسب و کاری را راه‌اندازی کند. در این مورد در ادامه توضیحات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد که قطعا می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

 

راهکار دکتر ماکان آریا پارسا در خصوص حل معضل بیکاری در جامعه چیست؟

دکتر ماکان آریا پارسا به عنوان یکی از کارآفرینانی که در دنیای امروز توانسته‌اند به موفقیت‌های بی شماری دست پیدا کنند، همواره روش‌ها و راهکارهایی را برای حل معضلات بیکاری در جامعه ارائه کرده‌اند که توجه به این معضلات به خصوص برای دانشجویان و افرادی که می‌خواهند وارد جامعه شوند و همچنین والدین بوده و در دسترس می‌باشد.

در واقع دکتر ماکان آریا پارسا این افراد را توصیه می‌کنند که خود کسب و کار شخصی خود را بر اساس تجربه‌ای محدود که در طول تحصیل و سال‌های بعد از آن از طرق دیگر (کارمندی و کار برای دیگران) به دست می‌آورند راه‌اندازی کنند.

از شکست‌ها نترسند و در این مسیر استوار باشند تا در نهایت بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند. برای دست پیدا کردن به این علم می‌توانید در دوره‌های موفقیت و کارآفرینی دکتر ماکان آریا پارسا شرکت کنید و یا کتاب‌های ایشان را مطالعه کنید. دریافت دو مدرک کارشناسی ارشد MBA و دکتری در زمینه کارآفرینی را می‌توان از جمله مهم‌ترین موفقیت‌های ایشان دانست.

 

سخن پایانی

کار کردن یکی از نیازهای افراد جامعه و خود جامعه به شمار می‌رود. همانقدر که فرد به پول حاصل از کار کردن نیاز دارد، یک جامعه نیز به نیروی جوانی افراد نیاز دارد. در این مقاله با شما همراه بودیم تا در خصوص معضلات بیکاری و روش‌های حل آن از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا صحبت کردیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم که قطعا می‌تواند برای شما مفید واقع شود.

 

سوالات متداول

  1. آیا معضلات بیکاری تنها گریبان گیر خود فرد بیکار در جامعه می‌شود؟

خیر. این مسئله می‌تواند مشکلات بسیاری را برای فرد و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند به وجود بیاورد. پس بهتر است همواره به دنبال راهکارهایی باشیم که برای رفع این معضل به کار برده می‌شود.

  1. آیا فرد همواره باید به دنبال کار در دستگاه‌های دولتی و یا سازمان‌های خصوصی به صورت کارمندی باشد؟

خیر می‌توان از نیروی جوانی در جهت درست نیز استفاده کرد. در واقع شما می‌توانید در یک جامعه نسبت کارآفرینی اقدام کنید. دوره‌های ماکان آریا پارسا شما را به این جهت خواهد برد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*